Ndarja nga jeta e Artjan Tepelena, reagon presidenti Meta: Trishtim, do kujtohet si shembull i duhur për gazetarët shqiptar

Gazetari Artjan Tepelena

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Meta shkruan se Tepelena do të kujtohet si lektori dhe shembulli i duhur i brezave të rinj të gazetarëve shqiptarë.

‘Trishtim për ndarjen e parakohshme nga jeta të gazetarit të mirënjohur Artjan Tepelena, i cili humbi sot betejën me COVID-19. Ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe komunitetit të gazetarëve! Me kontributin e tij të gjatë dhe të pazëvendësueshëm në media, Artjan Tepelena do të kujtohet si lektori dhe shembulli i duhur i brezave të rinj të gazetarëve shqiptarë, në mbrojtje të fjalës së lirë dhe kundër konformizmit në profesion. Të prehet në paqe!’- shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Prej ditësh i shtruar në spital, ndërron jetë nga COVID gazetari Artjan Tepelena


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Rusia kërkon garanci për moszgjerimin e NATO-s në lindje