Ndarja nga jeta e Bashkim Koplikut/ Patozi: Iku një qytetar race

TIRANË- Një politikan dinjitoz dhe një qytetar race! Kështu e cilëson koordinatori i Bindja Demokratike, Astrit Patozi Bashkim Koplikun, i cili ndërroi sot jetë pasi ishte infektuar me COVID-19.

"Bashkim Koplikun nuk mbaj mend ta kem takuar ndonjëherë. Kur ai ishte politikan aktiv, unë bëja shkrime gazetash, ndërsa pas vitit 1997 ndërruam rolet. Por kjo nuk më ka penguar ta respektoj në distancë për angazhimin e vazhdueshëm atdhetar dhe qytetar, të cilin nuk e ndau deri në ditët e fundit të jetës.

Edhe pse mund të mos kem qenë gjithmonë dakord me qëndrimet e tij, kam bindjen se Shqipëria humbi sot një burrë të përkushtuar dhe një politikan dinjitoz, nga ata, që përherë e më tepër në këtë vend, fatkeqësisht, po konsiderohen si racë në zhdukje", shkruan Patozi.

 

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento

Komente

 • TRALALA ZURA NJË GAL: 22/11/2020 10:20

  O VASIL O TRU THAR PO TË KISHTE ZËN KOVITI TY TRE HER DO KISHTE SHPTUAR AJO DER KU TI JETON SE QEKE I GJITHI KAPARTON. TRE HER KOVITI SKA KAP NJERI NË BOT O VASILI KAPOT. O ÇA MBAN KJO KORE TOKE VASIL KOK LOQE.

  Përgjigju
 • vasil: 21/11/2020 23:49

  jam infektuar 3 here s kam bere tampon asnjehere

  Përgjigju
 • URT: 21/11/2020 23:39

  Ngushellime familjes ishte inxhinjer I talentuar kam punuar me te

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Çështja e Zani Caushit/ Probleme me llogaritjen e burgimit, Gjykata e Korçës shpall moskompetencë! Avokati: E çojmë në Strasburg