'Ndihmë e vyer, SHBA do të vijojë mbështetjen për Shqipërinë edhe në programin e rimëkëmbjes nga tërmeti'

Ministri fuqiplotë që merret me menaxhimin e emergjencës pas tërmetit ka pritur ditën e sotme të ngarkuarën me punë të SHBA-ve Leyla Moses-Ones. Me anë të një postimi në Facebook Çuçi shprehet se SHBA po na jep një ndihmë të madhe me grupin e ekspertëve të dërguar nga USAID, për vlerësimin e dëmeve në godina dhe infrastrukturë.

Qeveria amerikane do të vijojë mbështetjen për Shqipërinë edhe ne programin e rimëkëmbjes nga tërmeti. Do të kishte qenë e veshtirë që një situatë si kjo, ne ta kapërcenim pa ndihmën e miqve dhe partnerëve tanë ndërkombëtarë, të cilëve u jemi pa masë mirënjohës.


Lajmi kryesor:

SOLIDARITETI/ BE: Gati për rindërtimin e zonave të prekura nga tërmeti! SHBA: Ndihmë për 9 mijë fëmijë (VIDEO)


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?×

Lajmi i fundit

John

Mungesa e turistëve ul qiratë e banesave të luksit! Më 'të goditurat' ish-blloku dhe ‘Myslym Shyri’