Ndotja në Shëngjin, administratori i kompanisë së akuzuar: Nuk është e vërtetë, anija jonë është në udhëtim

Ndotja në Shëngjin, administratori i kompanisë së akuzuar: Nuk është e vërtetë, anija jonë është në udhëtim

1636723885_NDOTJA2.jpg

Ardian Jasimi, administratori i kompanisë "Albsea Transport", anijen e të cili policia thotë se ka ndotur bregdetin e Shëngjinit mëngjesin e sotëm e përgënjeshtron lajmin. Ai thotë se është tërësisht i pavërtetë. Jasimi ka kontaktuar Report Tv dhe thotë se Kapiteneria e Portit të Shëngjinit nuk ka komunikuar me anijen dhe kapitenin të cilët janë në udhëtim. Sipas tij është ky institucion që mund të verifikojë se lajmi është i pavërtetë pasi mbetjet kanë qenë në det kur anija e tij ka dalë nga porti dhe aktualisht është në lundrim. "Nëse do kishte një urdhër të tillë do ta kishin kërkuar të kthehej mbrapsht por s'ka asnjë urdhër e vendim të tillë", tha ndër të tjera Jasimi.


Lajmi kryesor:

Derdhet naftë, ndotet në 1 km vija bregdetare e Shëngjinit, shpallet në kërkim kapiteni i anijes! Era e rëndë ‘pushton’ zonën (VIDEO)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Punonin si agjentë të fshehtë për Izraelin, Irani dënon me vdekje 5 persona

Punonin si agjentë të fshehtë për Izraelin, Irani dënon me vdekje 5 persona