Ndryshimet në qeveri, mjekja e njohur merr postin e zëvendësministres së Shëndetësisë

Ndryshimet në qeveri, mjekja e njohur merr postin e zëvendësministres së Shëndetësisë

Kryeministria

Sot është zhvilluar mbledhja e radhës së qeverisë ku ka patur dhe ndryshime në kabinet.

Kështu mjekja e njohur infeksioniste në Spitalin Infektiv Entela Ramosaçaj (Kolovani)  qe ka qenë për muaj të tërë në frontin e betejës me COVID-19 ka marrë detyrën e zëvendësministres së Shëndetësisë.

Në mungesë të kryeministrit që ndodhet në një vizitë zyrtare në Kiev mbledhja u drejtua nga zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj.

Vendimi:

EMËRIM NË DETYRË

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Znj. Entela Ramosaçaj emërohet zëvendësministër i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë