Ndryshimet në Kodin Penal/ Astiri bllokon sërish rrugën! Balliu: Jemi gati për gjithçka, nuk na ndalni as me arrestime

Ndryshimet në Kodin Penal/ Astiri bllokon sërish rrugën! Balliu: Jemi gati për gjithçka, nuk na ndalni as me arrestime

Klevis Balliu

TIRANË- Nga protesta e Unazës së Re, ish-deputeti demokrat Klevis Balliu ka reaguar pas lajmit të publikuar ditën e sotme, se nga data 8 tetor ndryshimet në Kodin Penal do të ndalojnë bllokimin e rrugës nga banorët e Unazës, që vazhdon prej 10 muajsh.

Balliu tha se ku ndryshim në Kodin Penal ka për qëllim të ndalojë protestën e Astirit, ndërsa nuk ndëshkohen shkelësit e vërtetë të ligjit. Ai tha se opozita do bëjë gjithçka për të çliruar Shqipërinë nga Edi Rama.

"Sot ka dala një lajm se Kodi i ri penal do të arrestohet banorët e  Unazës. Banorët e Unazës nuk bllokojnë rrugën, ata protestojnë. Protestën e njeh edhe kushtetuta. A nuk lejohen më nuk protestat përpara asnjë institucioni se rrugë janë edhe ato? Ne jemi gati për gjithçka, do bëjmë gjithçka që qytetarët të kenë të drejtën e tyre për të protestuar. Kjo protestë është një protestë legjitime.

Sepse këtu qeveria është kapur duke vjedhur dhe nuk ka asnjë mafioz. Akoma nuk është mbajtur përgjegjësi për vjedhjen e 20 milionë eurove. Të vetmit që janë arrestuar janë banorët e Unazës. Bën kod penal për vrasësit dhe hajdutët, për ata kriminelë që kanë gënjyer në formularin e dekriminalizimit. Kodi penal nuk ashpërsohet për të hequr banorët e Unazës. Këta banorë nuk do t'i hiqni as me kod penal, as me arrestime. Opozita e bashkuar do bëjë gjithçka për të çliruar Shqipërinë nga Edi Rama", u shpreh Balliu.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ÇAFAJ BESNIK PËRÇI: 30/09/2019 16:12

  K kriçi fari pallës ti i ngjan shum babës tat b*th lëpirës. Po nuk shtyhet jeta me b*thlëpirje. O kriçi fari pallës.

  Përgjigju
 • Fari palla: 30/09/2019 15:16

  O çuni krić i fari pallēs e ke mar shum përpjet o pulishti fari pallēs. Prit o beg se ka henek.

  Përgjigju
 • O ANALFABET: 30/09/2019 13:23

  U konfirmua o zhgaravin.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve