Ndryshojnë datat/ Infermierët, ja emrat kush do testohet në muajin korrik

Ndryshojnë datat/  Infermierët, ja emrat kush do testohet në muajin korrik

Foto Ilustruese

Publikohen emrat e infermierëve që do të japin provimin e shtetit në muajin korrik për të marrë licensën. Qëndra e Shërbimeve  Arsimore bën me dije se tashmë ka nisur provimi i shtetit për të gjithë infermierët e rinj, por për rreth 400 profesionistë, kanë ndryshuar datat e testimit. Gazeta sjell sot emrat e infermierëve që do testohen duke filluar nga data 17 korrik deri më 20 korrik.

Provimi i shtetit

Kandidati duhet të jetë i pajisur me letërnjoftim për pjesëmarrje në provimin e shtetit dhe faturën e pagesës së tarifës së provimit të shtetit. “Ndalohet marrja me vete dhe përdorimi i celularëve dhe mjeteve të tjera të komunikimit gjatë zhvillimit të provimit, pasi kjo vlerësohet si kriter skualifikimi; ndalohet duhani dhe konsumimi i ushqimit në mjediset e provimit; ndalohet komunikimi gjatë zhvillimit të provimit”,-thotë Qendra e Shërbimeve Arsimore.

( Kliko këtu ) për listën e plotë me emrat e infermierëve që japin provimin

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve