Ndërron jetë gazetari Riza Hoxha

Ndërron jetë gazetari Riza Hoxha

Riza Hoxha

Gazetari dhe korrespondenti i ATSH-së Riza Hoxha ka ndërruar jetë.

Lajmin e dha ish-sekretari i Përgjithshëm i Bashkisë së Kukësit Bujar Muçmata.

Ai çmoi thjeshtësinë, mirësinë njerëzore dhe profesionalizmin e të ndjerit.

Riza Hoxha punoi për gati 20 vite si korrespondet i ATSH-së duke mbuluar Veriun e Shqipërisë

Mesazhi i Bujar Muçmatas:

"Me shumë dhimbje morëm lajmin për ndarjen nga jeta të kolegut tonë, gazetarit Riza Hoxha. Rizai ishte dhe mbetet një vlerë e çmuar e gazetarisë në Kukës e më gjerë.

Ai sot nuk është mes nesh, por la pas thjeshtësinë, mirësine e profesionalizmin e tij. I shprehim ngushellimet më të sinqerta Vjorit e familjarëve te Rizait. U prehsh ne paqe Riza!"

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, Moska: Dhuna në Kosovë është përgjegjësi e Kurtit

Vrasja e policit në veri, Moska: Dhuna në Kosovë është përgjegjësi e Kurtit