Nedim Bajrami objektivi i klubit surprizë të Serie A, drejtori e ndjek në stadium

Nedim Bajrami objektivi i klubit surprizë të Serie A, drejtori e ndjek në stadium

Nedim Bajrami

Nedim Bajrami nuk ka marrë shumë minuta këtë sezon me Sassuolon në Serie A, por kjo nuk do të thotë se fantazisti i Kombëtares nuk ka fansa të tjerë në elitën e Italisë.

'La Gazzetta Dello Sport' bën me dije se drejtori sportiv i Bolognas, Giovanni Sartori ka qenë prezent në Parma gjatë Shqipëri 0-3 Kili për të parë nga pranë lojtarin.

Edhe para nëntë muajve italiani ka qenë në "Air Albania" kur luhej Shqipëri - Moldavi, por tanimë zbulohet objektivi. Bologna, trajneri Thiago Mota dhe drejtuesit kanë në plan 25-vjeçarin e Kombëtares.

Këtë sezon klubi nga "Dall'Ara" po bën surprizën në Serie A duke u renditur në vendin e katërt, vetëm pesë pikë larg Juventusit të vendit të tretë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Goditi me helikën e gomones turistin në Karaburun, arrestohet 42-vjeçari! Akuzohet për plagosje të rëndë me dashje

Vlorë/ Goditi me helikën e gomones turistin në Karaburun, arrestohet 42-vjeçari! Akuzohet për plagosje të rëndë me dashje