Nga Brindisi mbërrijnë në Vlorë 3 veliera me ndihma nga Italia për shtëpinë e fëmijëve jetimë në qytet

Ardhja e velierave në Vlorës

3 veliera me ndihma për fëmijët jetimë të Vlorës janë nisur nga Porti i Brindisit për të mbërritur në orën 18:00 në qytetin bregdetar.  Përmes misionit humanitar "TERABITHIA ALBANIA 2021", pasi kanë sjellë disa dhurata për qendrën e fëmijëve jetim në qytetin e Vlorës.

Autoritetet portuale, Kapitaneria e Portit Vlorë, Porti Detar, DRKM Vlore në bashkëpunim me Guardia di Financa, Konsullatën Italiane në Vlorë zgjidhen gjithë problematikat e ndryshme dhe krijimin e lehtësirave në lidhje me këtë aktivitet që nga procedurat, vendbanimet etj.

Dorëzimi i dhuratave të ardhurave do të bëhet përmes aktiviteteve të shumta  në Vlorë.

K.T./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arjeta Moriqi: 27/11/2021 22:29

    Po kto do i marin per vete njeher pastaj per femijet ????

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Rusia kërkon garanci për moszgjerimin e NATO-s në lindje