Nga sot në 13:00 deri të hënën në 05:00 askush jashtë! Rama: Të gjithë në shtëpi

Nga sot, e shtunën në orën 13:00 deri të hënën në orën 05:00 të mëngjesit, gjithçka do të jetë e mbyllur, njëjtë si në dy fundjavat e shkuara resht.

Kryeministri Edi Rama e ka dhënë këtë njoftim në rrjetin social Facebook, duke thënë se në këtë orar, nga e shtuna dhe gjatë gjithë ditës së dielë deri të hënën në mëngjes, do të jenë të gjithë në shtëpi. 

Nuk do të lejohet qarkullimi as i automjeteve, as i këmbësorëve, përvec atyre të forcave të rendit dhe të ushtrisë, transportit të mallrave dhe kompanive mediatike. 

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?

Komento

Komente

 • Tan _ Mirditori: 04/04/2020 11:31

  Bravo shetit.

  Përgjigju
 • Qytetar: 04/04/2020 09:46

  Unë jam në punë 24 orë dhe e le punën nesër në orën 07,00 nuk duhet të vete në shtëpi. puna është nënstacion elektrik si duhet të veproj

  Përgjigju
 • Qyteterija: 03/04/2020 12:41

  Mos u be merak Kryeminister nga e Shtuna ne te Hone,te gjithe nga ke neshtepi,me pleq gra dhe femije.Nasill rrogen ne shtepi dot hajme si mije.Pa merak popullsine dota shtojm beje gati cekun,eshteses popullates.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Nesër në parlament/ Shtyrja e pagesës së kësteve të tatimit mbi fitimin, heqja e taksës së infrastrukturës për rindërtimin, e kredia e re nga FMN!