Gjiknuri 'nis punën', prezanton drejtuesit e qarqeve, e nis nga Lezha! Nikolla 'i dorëzon' përgjegjësitë Blendi Klosit

Numri i dy i PS, Sekretari i Përgjithshëm Damian Gjiknuri ka nisur nga puna me marrjen e postit të ri. Detyrën e re e ka nisur nga Lezha, ku ka prezantuar drejtuesin e ri të qarkut, Blendi Klosin. E pranishme ishte edhe Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ish drejtuesja politike e qarkut Lezhë, e cila i ka dorëzuar përgjegjësitë e punës Klosit.

Takimi është zhvilluar me dyer të mbyllura dhe ka zgjatur 40 minuta. Të pranishëm në të takim ishin edhe deputetët socialistë të Lezhës Eduard Ndreca, Shpresa Marndoj dhe kryetaret e bashkive Pjerin Ndreu, Ndrec Dedaj dhe Majlinda Cara. Ende nuk ka detaje lidhur me porositë që janë dhënë në atë takim.

Në Asamblenë e PS, kryeministri Rama bëri ndryshime në drejtuesit e qarqeve , ku në Lezhë në vend të Nikollës vendosi  Blendi Klosin.

 

I.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Pamje tronditëse, babai dhunon barbarisht foshnjën në Turqi se nuk duronte të qarat! Nëna e fëmijës e filmoi fshehurazi (VIDEO)