Shembet 1 objekt te Pema e Thatë në Ksamil

Foto ilustruese

Inspektoriati Vendor i Mbrojtjes së Territorit të Bashkisë Sarandë ka filluar një aksion për prishjen e një objekti në zonën e Pemës së Thatë në Ksamil.

Gjatë këtij aksioni është prishur 1 objekt i paligjshëm, një katësh me blloqe betoni që shërbente si magazinë.

Ky aksion ka nisur pasi nga Bashkia Sarandë është konstatuar se nuk është marrë leja e posaçme.

Gjithashtu, në ndihmë të këtij operacioni ka ardhur dhe INUV e Bashkisë së Sarandës. Ende nuk ka detaje të tjera lidhur me këtë operacion.

 

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Unioni i Transportit Publik: Nga sot punojmë me gjysmë kapaciteti të autobusëve! Shkak pasojat ekonomike nga pandemia dhe rritja e çmimit të naftës