Nis vaksinimi kundër gripit, Manastirliu: 368 mijë doza gati! Të parët e marrin mjekët (VIDEO)

Vaksinimi kundër gripit ka nisur më herët se vitet e kaluara.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se janë siguruar 368 mijë doza vaksine që do të vendosen në dispozicion të grupeve më të rrezikuara.

Fillimisht do të vaksinohen personeli mjekësor e më pas popullsia.

Manastirliu ishte në Poliklinikën Qëndrore në Tiranë ku u shpreh se masat e marra për vaksinimin është pjesë e strategjisë vjeshtë-dimër për përballimin e situatës.

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 Prillit/Mendoni se votimi dhe numërimi elektronik do të ishte më efikas për procesin dhe duhej të shtrihej në më shumë zona?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Histerizmat e shtypit serb, Shqipëria socialiste u bashkua me reaksionin kroato-slloveno-shqiptar në emigracion’! Ditari i panjohur i Enverit për ngjarjet e ’81-it