Nishani dekreton “buxhetin 2016"

Nishani dekreton “buxhetin 2016
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar këtë të enjte miratimin e ligjit nr. 147/2015 për “Buxhetin 2016”.
 
Buxheti 2016 u miratua në seanën plenare të 17 dhjetorit, vetëm me votat e maxhorancës. Buxheti 2016 parashikon ulje të të ardhurave dhe shpenzimeve.

nishani


Redaksia Online
(u.s/shqiptarja.com)
 

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Turqia ratifikon pranimin e Finlandës në NATO! Shtëpia e Bardhë: Amerikanët duhet të largohen menjëherë nga Rusia

Lufta/ Turqia ratifikon pranimin e Finlandës në NATO! Shtëpia e Bardhë: Amerikanët duhet të largohen menjëherë nga Rusia