Një statujë për princeshë Lady
Diana, 20 vjet pas vdekjes së saj

Një statujë për princeshë Lady<br />Diana, 20 vjet pas vdekjes së saj
Një statujë për princeshë Lady Diana. 20 vite pas vdekjes fëmijët e saj William dhe Harry kanë vendosur të bëjnë një statujë për nënën e tyre e cila humbi jetën tragjikisht në një aksident.

Ata janë shprehur se ka ardhur koha të njihet ndikimi pozitiv që mbretëresha ka jo vetëm në Mbretërinë e Bashkuar por në të gjithë botën. Skulptura do të vendoset në Kensington Palace.

“Nëna jonë ka ndikuar në jetët e shumë personave. Urojmë se statuja e saj të ndihmojë të gjithë ata që do të vizitojnë pallatin Kensigton, t’i ndihmojë të gjithë të reflektojnë për jetën e tyre” u shprehën William e Harry .

Princeshë Diana humbi jetën në një aksident rrugor në Paris në 31 gusht 1997 kur William kishte 15 vjeç ndërsa Harry 12 vjeç.

princesh diana
(Statuja e princeshë Dianës)

Redaksia Online
(B.K/Shqiptarja.com)

 

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Turqia ratifikon pranimin e Finlandës në NATO! Shtëpia e Bardhë: Amerikanët duhet të largohen menjëherë nga Rusia

Lufta/ Turqia ratifikon pranimin e Finlandës në NATO! Shtëpia e Bardhë: Amerikanët duhet të largohen menjëherë nga Rusia