Një 22-vjeçar tenton të shtypë me makinë 2 persona në Fier, zbardhet ngjarja e 6 ditëve më parë! Shpallet në kërkim autori (EMRAT)

Një aksident i ndodhur të hënën e 1 majit në fshatin Sheqishte në Fier rezultoi një tentativë vrasjeje. 6 ditë më vonë policia zbardhi dinamikën dhe ka shpallur në kërkim 22-vjeçarin Pavli Dafa. Sipas uniformave blu i riu tentoi të vriste Elis Sheqin, 26 vjeç dhe Daniel Licajn, 30 vjeç, duke i përplasur me automjet, dhe më pas goditi qëllimisht automjetin e tyre për të inskenuar ngjarjen si një aksident. Pas përplasjes që rezultoi në tentativë për vrasje 22-vjeçari u largua nga vendngjarja.

Por, çfarë dinamike solli tentativën e Dafës për të vrarë 2 të rinjtë? Në hetimet paraprake të policisë së Fierit rezulton se para tentativës për vrasje, rreth orës 18:30 në Sheqishte, 22-vjeçari Pavli Dafa dhe babai i tij, Arben Dafa, janë konfliktuar fizikisht me 3 persona, Elis Sheqin dhe Daniel Licajn që tentoi t’i vriste dhe një 15-vjeçar.

Report Tv mëson se shkak i konfliktit është bërë vetë 22-vjeçari Dafa, i cili ka ngacmuar motrën e 15-vjeçarit të mitur. Pasi fillimisht janë ndarë, i riu ka marrë makinën dhe është drejtuar për tek Sheqi dhe Licaj, të cilët në ato momente ishin jashtë mjetit të tyre, duke i përplasur. E dëmtuar mbeti aksidentalisht edhe një mjet i dytë që ishte i parkuar aty afër.

Për t’u larguar nga vendi i ngjarjes, Dafa mori makinë e personave që donte të vriste, e cila është gjetur si provë materiale e braktisur në fshatin Visokë të Mallakastrës, ndërsa vetë akoma nuk është lokalizuar për t’u arrestuar. Si pasojë e përplasjes Elis Sheqi dhe Daniel Licaj janë dëmtuar dhe raportohet se vijojnë të marrin mjekim në spital. Dafa akuzohet për 3 vepra penale, "Vrasja në rrethana të tjera cilësuese", mbetur në tentativë, ‘Shkatërrimi i pronës’ dhe ‘Vjedhje”.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Nga Korça në Kukës arrestohet kuksiani që do transportonte me furgon 27 emigrantë! 'Bileta' 200 - 400 euro

Nga Korça në Kukës arrestohet kuksiani që do transportonte me furgon 27 emigrantë! 'Bileta' 200 - 400 euro