Një gol në 'Ferraris', Genoa fiton dhe 'zhyt' Veronën në fundin e Serie A (VIDEO)

Goli i Dragusin

Në stadiumin "Luigi Ferraris", Genoa fitoi 1-0 kundër Veronës për javën e 12-të në Serie A. Përballja ishte e bukur, e luftuar dhe me raste në të dyja portat. Ndeshja u vendos në minutën e 44, kur Dragusin shënoi një gol të bukur duke mposhtur portierin Montipo. Edhe pse në pjesën e dytë Baroni i miqve kreu pesë zëvendësime, ishte skuadra e Gillardinos që festoi me tifozët. Pas kësaj fitoreje, Genoa ngjitet në pozitën e 13-të me 14 pikë, duke lënë Veronën në vendin e 18-të me vetëm tetë pikë.

GOLAT/ Asnjë fitore në 12 javë, Salernitana merr një pikë kundër Sassuolos! Genoa mund 1-0 Veronën

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?

×

Veliaj shërben drekën e Pashkës në qendrën sociale në Shkozë: Tirana ka vend për të gjithë! Të ecim përpara me projektet e mira