Një libër recetash me Enkel Demin? Iva Tiço: Gatimi në duart tona, më i thjeshtë! (VIDEO)

E ftuar në “Rreze Dielli” gazetarja dhe publicistja e njohur ka thënë se nuk e përjashton mundësinë e të bërit një libër me receta gatimesh, por shton se një botim i tillë ka edhe vështirësi.

Unë nuk them asnjëherë jo për asgjë, mendoj se është e rëndësishme të nderrosh mendje, dhe ashtu siç ndodhi edhe me këtë libër, ndoshta më duhet një shtysë, ndoshta Keli vetëm një libër, ndoshta unë vetëm, ndoshta librin të dy së bashku, por që do të ketë libër për recetat, do ketë. Por një libër gatimesh ka një kosto të jashtëzakonshme që askush nuk e di dhe libri I gatimit ka një çmim të shtrenjtë. Dhurata që unë kërkoj është një libër gatimi. Dhe kostoja e një libri të tillë, me cilësinë e mirë të letreës, të ngjyrave, shkon mbi 30 milë lekë të vjetra. Kam shumë respect për ata që bëjnë libra gatimi, sepse librat e tyre shiten nën kosto. Për fat të keq letra e importit dhe makineritë e shkrimit, kanë kosto të larta.” thotë gazetarja.

Suksesin e recetave të saj në bloëgun “Rozmarinë”, Iva e shpjegon kështu:

Recetat, jo vetëm për mua e Kelin, por edhe për personazhet e tjera kanë sukses, pasi një recetë duket më e thjeshtë në duart tona sesa në duart e një kuzhinieri.”

 

D.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Problematika në Gjirokastër nga moti i keq, përmbyten rrugët në disa lagje