Një miqësi përtej kontinentit, vajza nga Elbasani kërkon të rilidhë sërish kontaktet me miken amerikane

Megjana Kashari është një 22 vjeçare nga qyteti i Elbasanit. Afro 5 vite më parë rastësia e bëri që të krijonte një lidhje të ngushtë me një shtetase amerikane, të cilën e njohur nga një shoqatë në qytetin e lindjes, kur ishte ende në shkollën fillore. Miqësia mes shqiptares dhe amerikanes zgjati në kohë ndërsa miket e ngushta edhe pse në diferencë moshe vijoji mes korrespondencave me letra.

Megjana 22 vjece dhe Lani 50 vjece bisedon gjithcka me njera tjetren lidhur me menyrat e ndryshme te jetes që bënin nga një ska në skajin tjetër, ndërsa i ndanin orë larg nga njëra-tjetra. Në vitin 2017 nëna e Megjanës diagnostikohet me kancer. Nga ky moment Megjana gjeti një përkrahje të jashtëzakonshme nga mikja e saj Lani, e cila i dha suportin maksimal mikes nga Shqipëria. Pas kësaj miqësia e tyre u forcua edhe më shumë dhe cdo ditë mes njëra-tjetrës ishte si ajo e një familjeje.

Lani Dishington duke qenë se kishte pothuajse moshën e nënës së Megjanës, kujdesej sikur të ishte vajza e saj. Miqësia e tyre e gjatë vijoi deri në momentin që në fund te muajit shtator të vitit 2018 Megjana humbi cdo kontakt me miken nga Rodolo Beach në kontinentin tjetër. Letrat e fundit që dy miket shkëmbyen me njëra-tjetrën I përket periudhës së shtatorit 2018 dhe më pas u ndërpre çdo komunikim mes tyre. Magjana ishte në studion e 'Pa Gjurmë' për të falenderuar publikisht Lanin, për të gjithë mbështetjen që ajo i ka ofruar, si dhe për të rilidhur edhe një herë kontaktet e humbura.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Berisha: Ligji i parashkrimit s'mund të ekzistojë për zyrtarët e lartë! Ne do marrim masat, ata që kryejnë korrupsion s'do shpëtojnë

Berisha: Ligji i parashkrimit s'mund të ekzistojë për zyrtarët e lartë! Ne do marrim masat, ata që kryejnë korrupsion s'do shpëtojnë