‘Një tjetër shkollë që po rilind në Kamëz’, Rama tregon transformimin e 9-vjeçares ‘Fatos Lami’

Shkolla 9-vjeçare “Fatos Lami” është prekur nga transformimi strukturor i objekteve arsimore në Bashkinë Kamëz, duke arritur kështu standarde dhe kushte optimale.

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” tregon se si kjo shkollë me 700 nxënës ishte e amortizuar totalisht më parë dhe se si është tani.

“MIRËMËNGJES

dhe me një tjetër shkollë që po rilind në Kamëz, “Fatos Lami” për 700 nxënësit dhe mësuesit e saj, ju uroj një ditë të mbarë”,-shkruan Rama.

K.M/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Johnny: 25/06/2024 09:13

    Tani mësuesit dhe nxënësit duhen.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Paris 2024/ Ministrja franceze e sportit lahet në lumin Sena dy javë para Lojërave Olimpike

Paris 2024/ Ministrja franceze e sportit lahet në lumin Sena dy javë para Lojërave Olimpike