POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Noka: Unë thjeshtë po largoja policin nga Strazimiri...deputeti është i paprekshëm

Ish-deputeti Flamur Noka ka deklaruar se në përplasjen me policinë në Drejtorinë e Polciisë në Tiranë ai nuk ka bërë asnjë verpim të paligjshëm.

Ndërsa për pamjet filmike të publikuara ai thotë se pamjet janë fshirë dhe se në videon ku duket ai thjeshtë po mundohet të largojë policin nga kolegu Strazimir.

"Jemi përballë një tentative të kërcënimit politik të opozitës nga pushtetit. Ne  si deputet ishim në kryerje të funksioneve kushtetuese dhe ligjore. Nuk ka ndodhur qeë policia të godase apo dhunojnë deputete në krye të detyrës. Ky eshte rast i paprecedente. Ne videon e shpërndare nga policia dhe prokuroria politike, shikohet qartë që unë largoj punonjesin e policise nga agresioni fizik ndaj deputetit Strazimiri. Deputetet jane të paprekshem.

Punonjesi i policise na ka shtyre. Une kam ndërhyre për t'i hequr duar policit nga fyti i Strazimirtit. Është thjeshtë një ndërhyrje. Polici mundohesh ta ndalonte fizikisht. Thjesht kamë larguar një punonjës të policisë që kapte prej fyti deputetë. Ky është një rast i paprecedentë. Kjo është cështja." është shprehur Noka. 


Lajmi kryesor:

'Justifikojnë' dhunën 6 ish-deputetët e PD: Policët ishin të dehur...ne jemi të paprekshëm (VIDEO)


E.L./G.M./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Poshtfashistet: 29/05/2019 14:39

    O Flamur pa bisht pa din e pa iman ti ke qen edhe minister o palaço burr e disata here qe prek me dore policet.ju hoq maska tani te gjith e din seç haivan minister kan pasur.mos ardhte kurr koha juaj o fare e keqe.

    Përgjigju