Krimi në familje në Korçë, djali: Nuk e kam vrare unë nënën, vdiq vetë (FOTO)

Arrest me burg ka dhënë Gjykata e Korçës për 54-vjeçarin Nesim Demollari, i cili akuzohet se ditë më parë vrau në banesën nënën e tij të moshuar, 84-vjeçaren Nazime Demollari. Prokuroria kërkoi këtë masë sigurie, e aprovuar nga gjykata.

Edhe para togave të zeza, Nesim Demollari nuk pranon të jetë ai vrasësi i nënës me të cilën jetonte në një apartament në lagjen nr.13 të Korçës. Thotë se nuk është ai që e ka qëlluar me sende të forta në kokë, dhe se e gjeti nënën të pajetë në banesë.

Autori i dyshuar i vrasjes djali i viktimës para gjykatës

Duke pretenduar pafajësi, djali thotë se e ushqente nënën e tij, ndërsa gjatë dëshmisë thekson se ajo për shkak të moshësh bënte veprime të pandërgjegjshme, madje shpesh herë e thërriste në emër tjetër. Gruaja e moshuar u gjet e pajetë na banesë, e goditur me sende të forta në trup dhe kokë. Çështja do t'i kalojë për gjykim Gjykatës së Krimeve të Rënda.

"Nuk e kam vrare unë, vdiq vete", mësohet t ëjetë shprehur në gjyq djali i dyshuar për vrasjen e nënës.

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bashkimi Evropian: Kosova dhe Serbia të ndalin tensionet! Dialogu të shërbejë si platformë për zgjidhjen e konflikteve