POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Djali im nuk hyri në universitet se s'kishte mik'/ Rama rrëfen historinë e Gregut: Bëri një vit punë

Nga prezantimi i platformës online për punësimin e 1 mijë studentëve, kryeministri Edi Rama rrëfeu historinë e djalit të tij, Gregorit kur aplikoi për në universitet. Kreu i qeverisë tha se ai nuk kishte arritur të shpallej fitues pasi nuk kishte mik dhe kishte pritur një vit për t'u bërë pjesë e universitetit, vit gjatë cilit ai kishte punuar. 

Do ju shkonte mendja ju që do vinte dita që në Universitet do të hynte sipas radhës së meritës dhe djali i një çobani në një mal në Tepelenë nëse i ka rezultate më të mira se djali im, hyn para djalit tim, dhe ai nuk e kalon.  Djali im, ai prej vërteti nuk ka hyrë vitin e parë se nuk kishte mik dhe ka hyrë në punë, që ta dini ju”.

Edi Rama, kryeministër

l.q./b.ha.
Komento

Komente

 • redi: 11/01/2019 20:00

  Zoti Rama ,biseda me studentet dhe skjarimi mbi rekrutimet ne administrate ,eshte mese e nevojshme . Po a e ka kryer DAP- i detyren ne emerimet ne administrate per kete periudhe 5 bjecare?. Nje shtet i firte mbeshtetet ne nje administrate te afte dhe te ndershme dhe qe vepron komfirm ligjeve . Vendosja e Braces, ne detyren e zv. kryeministrit per administraten ,eshte nje nga te paktet emerime te merituara ne qeverisjen tusj 5 vjecare . Brace , kam besimin se si nje socialist veteran do tia ndryshoj faqen administrares shteterore ( kuptohet nese lihet te vendos)

  Përgjigju
  • Mark .u.k: 12/01/2019 21:10

   Po ama nuk e ka pengue qe te behet miliardier.

 • sapa: 11/01/2019 19:01

  Propagande idjotesh!

  Përgjigju