U kthye në detyrë si trajner pas akuzave si pjesë e grupit 'Bajri'/ Grima: Falenderoj FSHF që më besoi sërish (VIDEO)

Një vit pas arrestimit si pjesë e grupit Bajri në operacionin ‘Oaz’, për akuzën e manipulimit të ndeshjeve, ekzaktësisht të Vllaznisë B me Tërbunin, trajneri i kombëtares së femrave Amir Grima, është kthyer në krye të detyrës. Ai u la i lirë për mungesë të provave që e implikonin duke lënë pas një periudhë të vështirë ku herë ishte I arrestuar dhe herë me detyrim paraqitje.

Grima: "Ka qenjë një periuydhë që nuk do tia uroj asnjë njeriu ta provojë, por duke patur afër shokjë dhe miq gjithçka do të kalojë."

Më tej Grima foli për besimin që ka te ai federata, e cila menjëherë e ktheu në krye të detyrës.

Grima: "Besoj që është një vlerësim i madh që federata në asnjë moment nuk e ka humb besimin te unë pas gjithë atyre problemeve. Vlerësim është që më riktheu prap në detyrë. Jam i lumtur që do ta vijoj sërish këtë punë për të mos e lënë në mes atë që nisëm dhe të vijojmë ato projekte që kemi."

Ndeshja e ardhshme e kombëtares së femrave është kundër Skocisë, për të cilën Grima thotë se do të marrim pikët e para pavarësisht se është një kundërshtar shumë i vështirë. Aktualisht pas tre ndeshjeve Shqipëria renditet në vendin e fundit me 0 pikë.  

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Shkrimtar i lire: 04/11/2019 15:05

  Tregohet dhe njehere sistemi i kalbur the kriminel i shtetit shqiptar ku Europa dhe usa shikon cdo gje dhe anashkalon albanistanin per hyrje ne Europe apo organizata tjera nderkometare

  Përgjigju
 • Shkodran prej Puke: 04/11/2019 13:01

  Hajduti falenderon Armando kryehajdutin.

  Përgjigju
 • qytetari dixital: 04/11/2019 12:09

  ku ka za sashte pa gja thojne shkodranet , megjithat mirese rrin ne albanistan ku per president vihet kriminel , ku kriminelet behen menaxhere , e drejtojne intitucionet me te larta shtweterore

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

20 punët më të paguara në botë

20 punët më të paguara në botë