Nuk iu beson syve kur shikon burrin, ‘Pa Gjurmë’ ia kthen në shtëpi! Emocione dhe lot gëzimi, bashkohet çifti nga Tirana

Emocione dhe lot gëzimi puntatën e kësaj të enjte në emisionin “Pa Gjurmë” në Report TV, pas gjetjes së të moshuarit Burhan Xhindole. Pa kaluar 24 orë nga humbja e tij, stafi gjen të moshuarin pranë kryqëzimit të 21 Dhjetorit në Tiranë dhe e kthen në shtëpi. Ai ishte larguar nga banesa mëngjesin e 22 shkurtit, ndërsa puntatën e së mërkurës bashkëshortja e tij Fatbardha denoncoi live. Thuajse 1 orë e 30 minuta pas transmetimit, një qytetar nga Tirana telefonoi në redaksinë e emisionit duke njoftuar se kishte gjetur një zotëri që kishte humbur rrugën. Burri i moshuar, me një qese në dorë, xhup ngjyrë gri, një shall të lidhur në qafë dhe një kapele në kokë ishte i rraskapitur, dhe i pangrënë gjithashtu, ndërsa pohoi se quhej Burhan Xhindole. Për të menjëherë u kujdes stafi i ’Pa Gjurmë’ dhe në intervistën e realizuar u mësua se Burhani nga qyteti i Lushnjës, banon në Tiranë dhe është baba i një djali. Ai dukej qartë se kishte humbje të herëpashershme të kujtesës, arsye që justifikon edhe largimin e tij nga shtëpia. Gjatë orëve që kishte lëvizur nëpër qytet kishte pësuar edhe lëndime për shkak se ishte rrëzuar.

Odeta Dume: Bashkëshortja të ka denoncuar të humbur në emisionin “Pa Gjurmë”, ke dalë nga shtëpia mëngjesin e sotëm, mban mend ku ke qenë?
Burhan Xhindole: Unë kam qenë në shtëpi edhe kam vajtur te Fusha e Aviacionit, aty isha, pastaj kam lëvizur, prandaj është bërë merak bashkëshortja. Kisha etje, aq etje kisha sa edhe të më vrisje hallall e kisha.       
Odeta Dume: Kishe rënë sot dhe ishe dëmtuar, ku re? 
Burhan Xhindole: Në pus, po nuk kishte shumë ujë pusi. Rrëshkita se ishte vend i pjerrët aty. E pashë që më dhembi shumë.
Odeta Dume: E di që i ke vënë në merak të gjithë?
Burhan Xhindole: Aty gabim kam bërë…
Odeta Dume: Ndihesh i lodhur?
Burhan Xhindole: Në fillim pata lodhje shumë, tani jam më mirë. 

Më pas stafi i komunikon se do ta shoqërojë për t’u kthyer në shtëpi, pasi familjarët janë të shqetësuar.
Odeta Dume: E mban mend ku e ke shtëpinë?
Burhan Xhindole: Po si nuk e mbaj mend?! Pallati i ndërtuar, i vjetër pak, aty pastaj është shkolla…

Si për koiçidencë banesa e çiftit ndodhej pak metra nga godina e Report TV, aty ku bashkëshortja u drejtua për ndihmë. Fatbardha Xhindole nuk e ndal dot habinë që ndjen kur sheh para saj bashkëshortin. Pyetja e parë me të cilin ajo i drejtohet stafit të emisionit ’Pa Gjurmë’ është sesi kishte mundur ta gjente 87-vjeçarin. 
Fatbardha Xhindole: Uaa! (Habitet) Si ma prutë? 
Odeta Dume: Ta sollëm…Nuk e mbante mend shtëpinë. Është shumë i lodhur, kishte etje, kishte uri…
Fatbardha Xhindole: Po, e mora mend. Sepse në fakt u bë një muaj që ai ishte rënduar edhe më shumë nga kujtesa. E humb hera herës. 
Burhan Xhindole: Jam burrë esnaf unë
Odeta Dume: Burrë je, por e sheh që ndonjëherë edhe humb? Më premto që nuk do dalësh më vetëm nga shtëpia
Burhan Xhindole: Jo nuk dal…

’Pa Gjurmë’ e kreu misionin, ndërsa fatmirësisht u arrit që në kohë rekord të kthehet në shtëpi dhe një tjetër i humbur. 

 

 

VIDEO -EMISIONI I PLOTE

O.D./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 24/02/2023 23:32

  /GJERGJI/,te gjithe e duam zhvillimin,por ne e duam Tiranen te duket pak si Parisi,pak si Vjena,pak si Monte Carlo,pak si Los Angeles e pak si riviera franceze,jo te duket si Mumbai(Bompei),getot e Brazilit e Mumbasa,Kenia, sic duket ne fakt tani!

  Përgjigju
 • Iris: 23/02/2023 22:54

  Si eshte katandisur Tirana,nuk ka nevoje te kesh probleme me kujtesen,apo te jesh i ardhur,qe te humbesh rrugen e te ngaterohesh ne ate xhungel betoni.

  Përgjigju
  • gjergji: 24/02/2023 14:45

   Zonja Iris :Betonizimi eshte e duhet te jete(per vendet e pazhvilluara) ne cdo vemendje e cdo ministrie ndertimi ne bote e zhvilluar.Ndertesat moderne e shumkateshe vertete dojne shume beton,ndersa fushat e gjelberta duan bageti. Ku ka "beton" mungon qerpiqi, mungojne shpijat me qerpiq e mungon era qelbesuese e nevojtoreve ne oborr te shpijave me qerpiq.

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?



×

Lajmi i fundit

"Fluturo lart, Kevin, si shqiponjat! Fluturo te Zoti!" Qindra persona i japin lamtumirën 19 vjeçarit shqiptar, humbi jetën në aksident