Nuk jepnin kupon tatimor, “Aragosta”, “Havana”, “Bunkeri Blu Gumeninca” bllokohen për 30 ditë

Nuk jepnin kupon tatimor, “Aragosta”, “Havana”, “Bunkeri Blu Gumeninca” bllokohen për 30 ditë

Disko Havana e bllokuar

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka bllokuar për 30 ditë një sërë subjektesh në Durrës, Tiranë dhe Dhërmi për shkelje të ligjit.

Ndaj subjekteve: “Aragosta”- “4 Stinët”- “Zgara Polski”- “Bunkeri Blu Gumeninca” me vendndodhje në Durrës; “Havana” në Dhërmi dhe “Oltion Nika” në Tiranë është marrë masa për bllokim 30 ditor për moslëshim të kuponit tatimor.

(Një prej subjekteve të bllokuara)

Disko “Havana” është e njohur për publikun pasi rreth një muaj më parë disa të rinj janë konfliktuar dhe kanë qëlluar me armë, fatmirësisht duke mos shkaktuar të lënduar.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Flori Malësori: 26/07/2018 20:00

  Po pse mos me ja vu gjobën ma te kripur se çmimet që kanë e fitimet e këtij muaji, sesa me i bllokua (nga ky akt dalin të humbur të gjithë, përveç konkurrences)

  Përgjigju
 • Erik: 26/07/2018 14:03

  Duhesh te behet shteti i keq, qe keta te vene mend ndonjehere. Jane lokale me emer dhe me klientele te ngritur dhe sillen sikur zhvillojne biznes ne epoken e gurit.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Hapet gropë në mes të aksit rrugor Lezhë-Milot

FOTO/ Hapet gropë në mes të aksit rrugor Lezhë-Milot