POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Nuk ndalet Era Istrefi! Këngëtarja shqiptare nominohet për çmimin ndërkombëtar

Këngëtarja Era Istrefi

Ky vit qenka padyshim viti i sukseseve të Era Istrefit. Pas performancës madhështorë në finalen e Kupës së Botës, përkrah Nicky Jam dhe Will Smith, dhe pas publikimit të dy hiteve në bashkëpunim me artistin xhamajkan, këngëtarja shqiptare nuk ka të ndalur.

Ajo është nominuar në çmimet “BreakTudo Awards 2018” në kategorinë e “International NewArtist” (Artisiti i ri ndërkombëtar), ku marrin  pjesë shumë emra të njohur të muzikës ndërkombëtare. Konkurrimi i Erës në këtë kategori është bërë publik edhe në faqen zyrtare të këtij kompeticioni, ku njoftohet se votimet zgjasin deri në datën 15 tetor. Ju mund të votoni këtu.

Foto e publikuar nga faqja zyrtare e kompeticionit

fl.mi./Shqiptarja.com
Komento