Ofendoi kryeministrin, shoqërohet për verifikim dhe lihet i lirë i riu nga Elbasani

Një 30-vjeçar është shoqëruar në polici në Tiranë, pasi ofendoi kryeministrin Edi Rama në rrjetet sociale. Ai është Rigels Topi 30-vjeç.

Shoqërimi është bërë mbrëmjen e djeshme për verifikim, ndërsa më pas 30-vjeçari nga Elbasani është lënë i lirë, pasi ofendimi nuk përbën vepër penale.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento

Komente

 • redi: 15/05/2019 14:57

  Si ka mundesi qe ofendimi i personit publik, bile i kryeministrit nuk perben veper penale ? Kjo nuk eshte demokratike por i jep liri cdo lloj plehre te shaje ke te doje.Shqiptari e ka te rende ofendimin dhe bile ka cuar deri ne vrasje .Kjo nuk eshte as e drejte dhe as llogjike

  Përgjigju
  • Luka: 15/05/2019 17:37

   Fredi ka shume shume te drejte..por dhe ai i riu 30 vjeçar nuk ka shume faj se eshte rritur si shume bashkemoshatare te tij ne nje atmosfere sharjesh e kercenimesh edhe per jete nga goja e ish deputeteve te opozites, duke nisur nga Berisha, Topalli, Basha, Kryemadhja, Paloka, Noka, Strazimiri, Spaho e te tjere. Pra keto maskaralleqe u kane mbetur per fat te keq, ne edukaten e shume te rinjve te lindur e rritur ne kete demokracine tone.×

Lajmi i fundit

John

Fluks turistësh nga Kosova në Morinë, 8 mijë persona hynë vetëm mëngjesin e sotëm