OFL u kërkon të justifikojnë pasurinë dy të dënuarve për vrasje, armë pa leje dhe drogë

OFL u kërkon të justifikojnë pasurinë dy të dënuarve për vrasje, armë pa leje dhe drogë

TIRANE - Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar të justifkojnë pasurinë duke dorëzuar formularët e vetëdaklarimit dy personave të dënuar për vrasje, Aurel Hoxhallarit dhe Elidon Kotorrit. 

Sipas zëdhënëses së OFL-së, A.H, banues në Tiranë, është i dënuar për veprat penale "Vrasja me paramendim, në bashkëpunim", "Armëmbajtja pa leje" dhe "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve". Ndërsa, E.K, banues në Tiranë, rezulton i dënuar për veprat penale “Vrasja me paramendim, e kryer në bashkëpunim” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Si subjekt i Ligjit Special, ata duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme. 

 

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori