Vrasje, gjoba e drogë! OFL zbarkon në Shkodër, u kërkon llogari për pasurinë 4 të 'fortëve', mes tyre dy vëllezërit Lici

TIRANE-Operacioni Forcat e Ligjit u ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë 4 individëve në Shkodër, dy vëllezërve Lici, që janë djemtë e Mustafa Licit, ish-anëtar i Këshillit Bashkiak të Shkodrës dhe dy vëllezërve të tjerë, Bledar e Gëzim Cafi. Ibrahim Lici ka qenë i arrestuar së bashku me vëllanë e tij, Muhamed Lici në mars të 2017 pasi akuzoheshin se drejtonin një grup që u vendosnin gjoba tregtarëve të Zdrales në Shkodër.

Muhamed Lici u dënua me burg dhe më pas doli kur përfundoi dënimin, ndërsa gjykata e la të lirë Ibrahim Licin, i cili aktualisht është në kërkim për t'u pyetur në lidhje me rrethnat e ngjarjes në atentatin e vëllezërve Astrit dhe Brahim Bilali më 30 mars 2019.

Ibrahim Lici nuk është person në hetim. Ai është thirrur vetëm në cilësinë e personit që ka dijeni për ngjarjen. Pra është vetëm në kërkim policor, përgjigjja që prokuroria i ka dhënë avokatit Sajmir Visha, tregon se nuk është person në hetim për vrasjen e vëllezërve Bilali.

Gjithashtu edhe dy vëllezërit e tjerë, Bledar e Gëzim Cafi janë të njohur në kryeqendrën e veriut, por jo vetëm, pasi për disa ngjarje kriminale Gëzim Cafi është kapur dhe dënuar në Francë. Bledar Cafi është i njohur edhe si i forti i Shkodrës.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme. OFL deklaron se është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

Ibrahim Lici dhe Muhamet Lici

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gilman hafizi: 22/02/2022 16:11

  Forca mir anamali hahahahaha

  Përgjigju
  • Mir ANAMALI: 28/04/2022 19:05

   Hahahabahhahahahaha

 • Duka: 19/08/2020 03:31

  Po mir o gabelt e karit! Malsort kshu e ashu...muhabetet i keni t'teperta ju "shkodrant e vjeter" si keni lan betht tu fol teper, e tu ju qi nana mrapa n pluma! Dukagjinsit e pabes...i paskeni vu titull ju dukagjinsve, ju jeni magjyp mor ju qisha robt! Ju filloni e flitni per t fort, e bani si pordhaca neper klube tu ba muhabet ke ka vra filani e filani, e kujoni se jeni ba edhe ju t fort manej, filloni tu perdredh n rrug.....etj etj! Kur kalojn "malazezt" e "turqt" me makina t blindume ulni kryt si skutha manej! E betha juj me fol per ken... Shkoni paguni lekt e gjobave si ju qijn n beth, e mrapa interesojuni pse s ven kush gjob iher n sarreq, ura thive, e n skenderbeg? Zonat e katolikve (malsorve)! Masi kekena frikacak na! Sa mir vehen gjobat prej n dobrac e deri n xhabije, e prej n kiras, deri n zdrale, e anej s ju paska ra rruga? Mir Kocia ka respektu malsor, e e kan respektu, e u bat ju kanarina me sha e me than tpabes, e frikacak? Sa kan vra Dukagjinsit, s asht vra kush mor rrota karash! Ju vriteni per i ven parkimi sa t ju bin pushka n dor, se se keni piken e burrnis, e na thoni ne t pabes? Shkoni tu vra shokt tuj e tu ju vu gjoba sa ju bin n dor, e na t pabes? Meqe ra fjala te gjoba, se po thoshit doct si pjerdh kush...ka shkoj ajo gjoba si u vu te London eye club, njit me Faces? Ca u ba kur pati konflikt keli? Per sa koh u shpallen t pafajshem kur u vra nardi, e ju nolli fatkeqsi prej "pianecit" si vranen Jan Prengen, se nuk u nis kush me e vra, e keni t garantume, po u zhduk se krimi kto pun ka! Nejse....cubin kush e ekzekutoj para shum viteve, po kodren midis shkodres! Tana pushk burrash, perveq janit! E t gjitha kto pa i vu gjob njerzve tyne, qytetarve tyne, e ju bani tifo per ata qe ju perdhunojn! Pse? Se jeni hala n koh turkut, ja puthni karin sulltanit! Gabel mutit! Rrac e pist, frikacak, t paburr, e hipokrit, kurva, e llapazana! S keni goj me fol per Dukagjins, jan t'nderum e t respektum, e ju knohet kanga, jan patriotat ma t mdhej, e burrat ma t beses, e shokt ma t mir! Ka edhe anen e keqe, qe e kam shkru ma siper, thjesht desha me ju tregu se ata sundojn gjithkund dhe jan lojtar t mir, n cfardo loj qe futen! Doct jan ma t'fortit sot per sot! Thjesht t'paprekshem! Jo si kta qe desin tu ba trimin pa lidhje, sa shofin telenovela e dalin e bajn si padrona, e mrapa desin pa dit gja ka a tu i ardh! Mos shani malsor, ata jan t mrapametun, por vlerat e tyne, me pak shkollim munden mi ba ma "evropian" se ju, ma t'sjellshem se ju, e shofin pak ma lerg se ju!

  Përgjigju
  • O plak: 25/11/2020 23:38

   Me pelqeu ky koment. Pordhaca jane e frikacak. Ktej hapen bythesh ktej ulin koken para malazezit e turkut!

 • aron bita: 22/05/2020 14:52

  po ca france Gezim Cafi!! Gezimi nuk ka dale ndonjehere nga Shqiperia! futja kot me kot. dhe qenka i forti i Shkodres. aman. edhe lpkalin ja ka dhene i jati, ne tokat e Gjyshit i ka. vetem me llafe merremi ne Shqipetaret. tere Shkodra i di keto

  Përgjigju
 • ermal: 17/05/2020 15:03

  po kta docajt kam nigju po se kam dit se kush jan kam degju se jan fis i madh e t fort po kam nigju vec per kel docin

  Përgjigju
  • o shoku: 28/05/2020 17:13

   o shok kelin e njef tan shkodra normal qe e njeh edhe ti

 • shqiptar: 17/05/2020 15:02

  o djema gabim ekeni nuk munt quhen t pabes krejt dukagjinsit ose mirditort nese eshte nje i pabes ekeni gabim ata pjes e jon jan shqiptar si ne jena vellezer kshuqe ti lem anash fjalt qe sna takojn rrespekt per t gjith shqiptart kudo qe ndodhen i rujt zoti

  Përgjigju
 • o anonim: 15/05/2020 22:08

  o anonim o dukagjins i pabes

  Përgjigju
  • Duka: 28/02/2021 04:19

   Kut tdolen tpabes ty dukagjinsit ma thuj vec i rast kur jan tregu tpabes vec ni

  • na e thuaj: 17/05/2020 14:26

   Ca shprehje kane tropojant per mirdioret?

  • O anonim o cop ka...: 17/05/2020 01:09

   Dukagjinasit dhe mirditoret njifen si t pabes. Per mirditoret pyt tropojant ca do te thone se Kane nje shprehje

  • o anonimi: 16/05/2020 12:05

   Dukagjinsit i njeh gjithe shqipria si te pabese. Skane konkurrent per ket gje

  • anonim: 16/05/2020 07:53

   mat pabes se ju sjena biles ju nuk jau kalojm per pabesi

 • anonim: 15/05/2020 21:20

  malok malok po t hyn n shpi ata t hupin faren se bile byqima e t pa bes sjan si kta si i mani ju per kokrra po ik bajrat po ca bajrash se jan ken tuj fut n gjak me ta e skan pranu po ik po ca m flet mu

  Përgjigju
  • anonim: 20/05/2020 12:56

   ma thoni mor burr ma thoni at person si ju kan vra bajrat docve vec emrin si eka po ikni mor zotni po mos rreni se me rrena s fitoni gja keli asht kel doci e njeh tan shkodra pse se njeh ti ca ka ba aj me pyt e me pa lajmet rreth ti aj ca ska ba

  • o anonim: 20/05/2020 10:47

   ma thoni mor ke ka vra t docajve bajrat mor ca rreni mor paaa car rrenacaksh kur ka hy keli me pistolet jan drill frike po ik po ku kan b** me ju vra ken docajve

  • O anonim: 19/05/2020 23:13

   Duhet te jesh I vogel fort se me bajret nuk krahasohet kush , I kan vra njiri kusherinjve te ketyne e keta nuk e kan vazhdu, kush asht keli se kam degju asiher si e ka emrin taman ke ka vra apo ka ba si I forte ne lagje

  • o injorant: 18/05/2020 01:20

   po pse mer me te pranume esht e futura n3 gjak mor debil

 • anonim: 15/05/2020 10:39

  po po se kur hyjn aty n lokal docajve saher kan hy bajrat s bajn zhurm se i thejn shishet per kry po ca flet docajt sa kokainen e heroinen e kan fut neper porte me tonelata bajrat kan fshi qyrrat po le ket sport se i njohim tan se kush jan pse ju vujn gjob docajve ropt jau pagujn gjoben edhe varrimin ater po nejse se skena qa flasim kot cdo gja del n drit keni me pa se kush jan docajt bajrat e lict e caft mavon

  Përgjigju
  • o shoku: 28/05/2020 17:07

   o shoku rri mos ha k.. shum se ata t fusin plumin ball per ball jo sit pabes u bat ju meju permen emrin aty ju loqet e shkodres se klubin e tyne e njeh tan shkodra kan hup shum kufoma atje

  • tttt: 28/05/2020 16:00

   po boll komentove o lepires. Je po e njejta dore qe komenton per docajt. Ndoshta je njeri prej tyre

  • o shoku: 26/05/2020 12:44

   o shok kta t dhjesin bajra e lic e caft e tan po kta rrin n punt vet si bin njerve n qaf si ju bin kta tjert se per ikyt arsye juka dal zani kaq shum se meju ra n qaf docve bajrat vrasin beharin me tan ke ka po ku kan byth mu kru kush me docajt n shkoder po shkoni shifni noj pun tjeter mos u merrni me marrina se docajt ju fusin tan grupeve ball per ball se ndac jan ma trima ndac kan mashum lek e cat dush po kujdes mos i permeni shum emrin ktyne docajve se ju qihet nana

  • yyy: 15/05/2020 15:10

   Po ca jane ato maloke dukagjini i krahasoni me bajrat kot

  • Nga un: 15/05/2020 13:54

   O anonim se ti je lepurush. Kush e rru per kto docaj ne shkoder. Si njef Kush or cop ka... Nuk i ka degju naj nji. E mer lepurush do flasesh eddje ti.

  • O anonim: 15/05/2020 13:39

   Po pse kerkon te fusesh ne hasmeri fiset me idiotlleqet tuja

 • per mirditorin: 15/05/2020 10:34

  po shkoni mor u dhjesha beharin po ca behari kur ju ka vu kel doci pistoleten n qaf jan ken tu dhi po ca flitni kot saper ket mirditorin rri mos ha shum mut se docajt jan ka jau qin ropt mirditorve 2 i kan vra mes shkodres e kyt si e kan zhduk krejt mirditort mos han shum mut se jau kan korit ftyren

  Përgjigju
  • D.b: 19/06/2020 15:50

   Me jau pas vu pistoleten ne kry bajrejve ju ishin qi ropt tan dukagjinit e jo vetem ktyne doçve... si thot ky shoku ma posht nuk ka shanc kush me ju afru. Per sa trima jeni ju dukagjinsit bajrejt bahen 100 vjeça se tan jeten keni lan betht mbrend neper shkoder. Me gon tolloza e me Sander matija etj etj.

  • ttty: 15/05/2020 15:12

   Si afrohen beharit kto. Mos ja rrasni si kau peles

 • po pra: 15/05/2020 07:53

  Kur seshte subjekt i ligjit pse sdel vete te flase por del baba. Apo eshte akoma fmi e sdi me fol

  Përgjigju
 • Shkoder: 14/05/2020 20:51

  E para e puns mos u merrni me punt e tjerve kot se si e kan kriju e si e kan ba sepse tan kto qe merren me fjal diskutojn buken e gojs ne shpi tyne kurse kto qe i merrni neper goj jetojn si zotni se nuk jan marr me fjal po kan ec para.. se kush asht ma i forti asht mhb kot pa lidhje ai qe punon e jeton npun tvet sot asht i fort. Shifni punen tuj e jepni vedit me punu jo me u marr me fjal

  Përgjigju
  • oooo: 15/05/2020 00:53

   Show interneti haha

 • yyy: 14/05/2020 19:35

  Si kam degju ndonjehere kto docajt. Se di kush jane ma te forte por kto si kam degju

  Përgjigju
  • anonim: 15/05/2020 21:43

   o shok docajt e kan marr e zhduk hajrat ju kan nimu me gjanat e vogla docajt kan marr drogen kan vra edhe kyt zotnin edhe e kan zhduk vec docajt din se ku a trupi ti jo kush tjeter edhe e dyta njat gramozin nga vlora njaj ska shanc me ardh n shqipri se e han plum ballit tapo e shifni, po jan fis shum i madh

  • per edisonin: 15/05/2020 18:53

   Po e vertet ne fakt si dukangjis te pabese qe jane i dolen nga fjala labit. Shijaksit thjesht bon rrembimin e u ngeli dopio gjashta ne dore

  • Edison: 15/05/2020 15:45

   E moren peng çamet e shijakut jan prengen docajt problemin e kan me labin na vlora ne ekuador se docet se kthyen pengun kshu qe do vej gjat si pune kjo .

  • o anonim: 15/05/2020 14:07

   Po ca jane fis i madh kta?

  • anonim: 15/05/2020 10:30

   docajt jan ata qe moren peng edhe zhduken at jan prengen n shijak

 • anonim: 14/05/2020 10:11

  po mat fortit e leshit caft ku e kan cimin tash po ikni mos folni marrina se meju tek docajve jau tresin faren

  Përgjigju
 • anonim: 14/05/2020 10:08

  t fort po ca t fortsh po kur dalin docajt n pedonale fshehen tan sot per sot docajt jan mat fortit se kur kan vrasin docajt sedin kush tka vra t hupin pa gjurm

  Përgjigju
  • Per luizin: 16/05/2020 12:47

   Xhemalin e vranen kur u ba 70 vjec edhe xhemalit si ka hanger ka*i per njeri vec ka dal diten per diell deri diten qe e kan vra ne pabesi i kan ra prej mrapa

  • Luiz: 15/05/2020 13:23

   Nipat e atyne qe ka torturu xhemal selimi ja hedhen trut ne asfalt te zdrales. Kur ke perkrahjen e shtetit edhe lepurushat bahen trima

  • Per elisen: 15/05/2020 10:38

   I ka lidh lidh Xhemal Selimi e ja u ka thye edhe arrat nball me qyt alltis po lej prrallat se kush asht ken trim ska pranu mu lidh po ka marr plumin

  • per mirditorin: 15/05/2020 00:51

   E cfare pune kane Docajt me Behar Bajrin????

  • Per ty anonim: 14/05/2020 18:45

   Ca docaj thu ti o cop ka...kush e rrun per ta ne shkoder. Nuk i njef naj nji. Bajrat Jane me te fortet ne shkoder sot per sot. Jane me te rrezikshmit

  • Elisa: 14/05/2020 18:01

   Po edhe se i ka lidh shteti asaj koh me pej sic thu ti ca tkeqe ka. A e din sa vorret e malazezve e osmanve ka neper dukagjin, me qindra.Gjithmon e kan lujt gishtin e sa per anonimin aj duhet te jete ndonje adoleshent millosh

  • Mirditori: 14/05/2020 15:39

   Ik o njeri qa din ti se Docajt jan mshef si gra kur kan has ne Behar Bajrin po ik ban shurren e flej gjum

  • Per aninimin: 14/05/2020 11:55

   Ja u kan lidh me pë leshit burrat e i kan ul si dhit prej malit o gjelosh po merru me naj pun tjeter

 • Shkodra: 13/05/2020 22:09

  Ibrahim lici nji nder killerat me te medhej qe ka pas shkodra ! Duhet me e kap pse flen gjum policia

  Përgjigju
  • tutuu: 15/05/2020 19:45

   Po cfare moshe ka tani? Me lidhje te forta se Bajret ka me policine e prokutorine

  • Per tutu: 15/05/2020 17:31

   Ne foto asht shume i ri,mund te jet 15 vjec.nuk e arrestojn se ka lidhje te forta polici prokurori,tash na doli dhe i pafajshem krejt.

  • tutuu: 15/05/2020 07:52

   Epo ne foto duket cunak sta mbush syun. Po pse nuk e arrestojne

  • O tutu: 15/05/2020 01:28

   Ky ka vra shum edhe me nga dy veta njeheresh i ka ba tre vrasje 12-13 vet ka vra

  • Kiras: 14/05/2020 13:53

   Tash po ja rruni *olet bablokut ju qe shkruni aty bashke me policine se nuk i ka borxh askuj Ibrahimi

  • tutu: 14/05/2020 11:03

   Ky lloj surrati psikopat kaq i tmerrshem qeka. Ca ka ber ky?

  • Po shkodra: 14/05/2020 02:09

   Sot per sot ky esht me i tmerrshmi esht killer gjak ftoht ka ba disa vrasje te fuqishme . Gjith shkodra e di e se kapin

  • O shkodra: 13/05/2020 23:26

   Pse ky esht me I tmerrshmi I shkodres? Nuk ka te tjere shkodra qe Jane me te forte se ky

 • Bravo shteti: 13/05/2020 22:07

  Pse kujtoj blert cafi se po i gezon ato lek a ? Sekuestroni "princ of lake " . Ky kriminel i poshter

  Përgjigju
 • Trim: 13/05/2020 22:01

  Blert Cafi djali me i forte i Shkodres jo sot po gjithmone sa historina trimninash ka Blert Cafi duhet me shkru rroman per te ose film aksion

  Përgjigju
  • Per ty: 13/05/2020 23:25

   Pse KY esht me I forti I shkodres? Mendoja qe Jane bajrat, pastaj licte apo nuk esht keshtu?

  • Dobrac: 13/05/2020 23:17

   Hahahaha nje roman i tipit komedi romance i kishte shku shume

 • anonim: 13/05/2020 16:06

  kto Caft kan qen gjithmon gangstera ska njeri tmeret me kto Cim cafi ka qen gangster ska pas njeri ti dilte perball e vrau shoku vet ne pabesi stafeten e mban Blert cafi tani ne shkoder tjeret jan per show mediatik...

  Përgjigju
  • pfff: 13/05/2020 22:22

   ahhh ti me pabesine tande

 • Shkodran: 13/05/2020 15:53

  Ibrahim Lici esht organizator dhe ekzekutor i shume krimeve ne Shkoder dhe shteti nuk e arreston,lene ca i dergojn kot ofl se aj nuk ka gja emer t vet.E din policia se aj merret me trafik droget ne Europ dhe ka gjobit shume biznesmen ne Shkoder e Tiran. Me perkrahjen e shtetit po terrorizon Shkodren

  Përgjigju
  • Kot re: 13/05/2020 17:05

   Me te vertete? Kaq I forte eshte KY?cne qe esht shteti me Kte?

 • Kafsha: 13/05/2020 14:42

  Po te kete shtet nuk ka të fortë ... të fortë me shtetin nuk ka. Kur eshte macja verdalle minjtë zhdukene! 30 vjet bajgeria e fshatareve qe kapluan pushtetet dhe cdo gje, beri qe të zhduket Macja e të dalin minjte. Sado qe nuk me pelqen shteti policor, Shqiperisë tone të shenjte i duhet nje i tille. Duam shtet policor si shteti i Enverit, birit legjendar të kombit që bëri shtet!

  Përgjigju
 • Ardi: 13/05/2020 12:30

  Verini syzet prape kesaj more se na e shpifi.E te keqen se ashtu trembim dhe kalamajte kur nuk flene gjume.

  Përgjigju
 • Dionis: 13/05/2020 11:18

  "Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme." Po ky eshte I kerkuar si do plotesoje formularin?! Jo po te marre the leje ne e-albania kur te dale per grabitje!!!

  Përgjigju
 • Tutu: 13/05/2020 10:58

  OFL si e ka nisur do te perfunfoje ne show humoristik...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Maqedonia e Veriut publikon listën me emrat e 15 shtetasve të saj që luftuan në Siri

Maqedonia e Veriut publikon listën me emrat e 15 shtetasve të saj që luftuan në Siri