Opozita e re frikë nga një pakt Rama-Basha, Majko i këshillon: Mund të bëni historinë (VIDEO)

Pas shqetësimeve të opozitës së re që i trembet një marrëveshje Rama-Basha, ka reaguar ministri për Diasporën Pandeli Majko duke u dhënë një këshillë nga foltorja e Kuvendit. "Cdo lloj marrëveshje jashtë kësaj salle, politika është matematikë, do vijë në këtë sallë dhe do të kërkohet vota juaj. Duhet të heqim dorë nga batuat dhe të jemi racional. Ka shumë skuadra të madha ku zëvendësuesit kanë bërë histori" tha, referuar opozitës së re, që zëvendësoi deputetët e PD-LSI që u larguan.


Lajmi kryesor:

PS-ja rrëzon tetë dekretet e Metës/ Gjoni: Rama-Basha flirt, votojmë kundër 'Zgjedhores'! Balla: S'ka dashuri, por ftesë për dialog PD-së


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Po bënin alpinizëm, rrëshqasin nga dëbora 4 alpinistë serb që po kalonin nga Valbona në Theth! Njëri transportohet drejt QSUT

Po bënin alpinizëm, rrëshqasin nga dëbora 4 alpinistë serb që po kalonin nga Valbona në Theth! Njëri transportohet drejt QSUT