Ora 22:00 në karantinë! Boshatisen rrugët e Tiranës, qytetarët 'kyçen' në shtëpi! Karriget e lokaleve përmbys (FOTO)

Pamje nga Tirana sot pas ores 22:00

Nga ora 22:00 fillon karantina në vendin tonë, rregull ky i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve pas rritjes së rasteve me COVID në vendin tonë dhe numrit të vdekjeve.

Në këtë orë siç shihet nga fotot, rrugët e Tiranës janë bosh. Asnjë qytetar dhe makinë nuk është në lëvizje, çka tregon se respektohen rregullat kundër përhapjes së pandemisë.

Karriget e lokaleve janë të kthyera përmbys, duke na sjellë një panoramë që nuk jemi mësuar ta shohim në vendin tonë, pasi lokalet zakonisht janë të mbushura plot.

Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për ‘21 janarin’?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Inaugurimi i Biden/ Të gjithë sytë te Bill Clinton...që po fle në karrige