Orges Shehi te Shkëndija, Tirana gjen trajnerin e ri brenda familjes

Orges Shehi te Shkëndija, Tirana gjen trajnerin e ri brenda familjes

Skuadra e Tiranës

Orges Shehit i ka mbaruar kontrata me Tiranën dhe aktualisht trajneri është në "të zezë". Duket se finalja e sotme e Kupës së Shqipërisë mes bardhebluve dhe Egnatias (19:00 në Elbasan) do jetë e fundit e durrsakut në stolin e Tiranës, me Shehin që duket se ka gjetur një akord me Shkëndijën e Tetovës.

Ende nuk ka diçka zyrtare, me Tiranën dhe presidentin Refik Halili që do tentojë t'i mbushë mendjen 45-vjeçarit për një rinovim. Nëse diçka e tillë nuk ndodh, bardheblutë e kanë gati emrin e zëvendësuesit.

Bëhet fjalë për Julian Ahmataj, trajnerin aktual të Tiranës U-17. Duket se emri i ri do zgjidhet nga brenda familjes. Ahmataj ka qenë pjesë e stolit të Tiranës në 2019, para se të largohej dhe ekipin ta merrte Egbo për ta nxjerrë kampion.

Kujtojmë se prej 27 janarit të 2021, Shehi është trajner i Tiranës në 109 ndeshje, duke fituar titullin kampion në 2021-22 dhe Superkupën në 2022-23.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Larguan Diego Longon, Teuta rikthen për herë të pestë në stol Edi Martinin

Larguan Diego Longon, Teuta rikthen për herë të pestë në stol Edi Martinin