Oriola Marashi flet për 'rrugën e vështirë' të suksesit: Puna dhe vetvetja nuk të lënë asnjëherë në baltë, jam shembulli konkret

Oriola Marashi flet për 'rrugën e vështirë' të suksesit: Puna dhe vetvetja nuk të lënë asnjëherë në baltë, jam shembulli konkret

Oriola Marashi

Oriola Marashi është padyshim një ndër modelet më të bukura shqiptare, e cila tashmë ka depërtuar edhe në tregun ndërkombëtar. Bukuroshja brune ka pozuar edhe për Guess, por ka treguar se arritja e suksesit nuk ka qenë aspak e lehtë për të.

Gjatë një bashkëbisedimi virtual me ndjekësit në Instagram, ajo ka treguar se ja ka dalë e vetme, pa mbështetjen e askujt, e madje veten e cilëson si 'shembullin e personit' që mbështetet vetëm te forcat e veta.

“Nuk mund të qahem. Unë kam standardin tim dhe me brande-t që kam punuar në Shqipëri para se të arrija të depërtoja jashtë vendit kanë qenë goxha të mira për një vajzë që punon dhe ia del e vetme pa mbështetjen e askujt. Kështu që goca: Puna dhe vetvetja nuk të lënë asnjëherë në baltë. Mos u mendoni që u zgjova një ditë të bëra dhe u bëra modele e Guess. Kam pasur shumë vuajtje, lodhje dhe bërryla për të arritur këtu. Por nuk u ndala kurrë. Unë jam shembulli konkret”, u shpreh modelja.

1/5
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

KATAR 2022/ Territorin e Kosovës e ngjyrosën me simbolet serbe, FIFA hap proces disiplinor kundër Serbisë

KATAR 2022/ Territorin e Kosovës e ngjyrosën me simbolet serbe, FIFA hap proces disiplinor kundër Serbisë