Oscar 2022, jepet çmimi për dokumentarin më të mirë

Oscar 2022, jepet çmimi për dokumentarin më të mirë

Muzikanti amerikan Questlove, sapo ka mbajtur një fjalim emocionues pasi fitoi dokumentari i tij për Festivalin Kulturor të Harlemit të vitit 1969.

"Kjo ka të bëjë me njerëzit e margjinalizuar në Harlem që duhej të shëroheshin nga dhimbja," tha regjisori, ndërsa qëndronte në skenë me Joseph Patel, Robert Fyvolent dhe David Dinerstein.

"Është një moment kaq mahnitës për mua tani... vetëm dije se në vitin 2022 kjo nuk është vetëm historia e vitit 1969 për njerëzit e margjinalizuar në Harlem, kjo është historia e... Më vjen keq që jam i tronditur tani. ."

Ai mori një duartrokitje të madhe.


Lajmi kryesor:

Edicioni i 94-të, filmi 'Coda' fitues i çmimit Oscar! Will Smith qëllon me grusht Chris Rock në mes të skenës


G.B./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Situata nga COVID në vend/ 650 testime, 38 qytetarë të infektuar, nuk ka humbje jete në 24 orët e fundit

Situata nga COVID në vend/ 650 testime, 38 qytetarë të infektuar, nuk ka humbje jete në 24 orët e fundit