Paçe koke tradicionale nga zonja Albana

Paçe koke tradicionale

Përbërësit:

 • 1 kokë viçi
 • 6 lgj miell
 • 1 Igj kripë
 • 5 thelpinj hudhër
 • 1 lgj uthull
 • 2 gjethe dafine
 • Piper i zi, piper i kuq
 • Vaj ulliri, gjalpë

Përgatitja:

Kokën e viçit e vendosim të ziejë për aq kohë sa të shkëputet mishi nga kocka. Kaurdisim miellin me vaj ulliri derisa të marrë ngjyrë kafe. E shuajmë më pas me lëngun e kokës, shtojmë mishin e copëtuar, hudhrën, kripën, piperin. E lëmë paçen të ziejë në zjarr të ulur dhe më pas e servirim duke shtuar uthull dhe gjalpë të tretur aromatizuar me piper të kuq.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Shembja e rrugës Korçë-Erseke, inxhinieri Nazarko: U ndryshua gjurma për t’i rritur vlerën projektit, është 5-fishuar! Nëse arnohet, s’ka garanci, duhet urë

Shembja e rrugës Korçë-Erseke, inxhinieri Nazarko: U ndryshua gjurma për t’i rritur vlerën projektit, është 5-fishuar! Nëse arnohet, s’ka garanci, duhet urë