Pacolli nxjerr fotot e projektit: Këto janë shtëpitë që do ndërtoj në Thumanë

Foto te projektit te publikuara nga Pacolli

Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës Behgjet Pacolli njofton se ka përfunduar në kohë rekord projekti i ndërtesave me apartamente moderne që do të ndërtohen në Thumanë për të prekurit nga tërmeti tragjik i 26 Nëntorit. Pacolli shkruan se çdo gjë është gati për të filluar dhe se të gjitha financimet do të kryhen nga familja e tij.

Të dashur miqtë e mi, me një shpejtësi rekorde përfundoi projekti i ndërtesave me apartamente moderne, që do të ndërtohen në Thumanën e goditur nga tërmeti rreth 3 javë më parë. Tani është çdo gjë gati për të filluar ndërtimi, i cili do të financohet komplet nga familja Pacolli, nëpërmjet fondacionit “Behgjet Pacolli”. Falënderoj të gjithë grupin që punuan në punët pregaditore dhe projektuese" shkruan ai.

Foto te projektit te publikuara nga Pacolli

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?

Komento

Komente

  • redi: 13/12/2019 09:00

    Bravo e madhe per Pacollin per shpirtmiresine e tij ne ndihme te fukarejve qe i zuri halli i termetut.Kur jep ti shton puba dhe zoti

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kalo: Desinfektimi real e jo ai 'filmiko-propogandistik' është domozdoshmëri në sfidën kundër COVID