Pacolli për Xhakën: Nëse FIFA të dënon, unë do ta paguaj gjobën

Pacolli për Xhakën: Nëse FIFA të dënon, unë do ta paguaj gjobën

Granit Xhaka

Behgjet Pacolli ka kontaktuar personalisht futbollistin Granit Xhaka dhe i ka thënë se nëse do gjobitet nga FIFA, do jetë ai që do ia paguaj gjobën në emër të popullit shqiptar.

Kreu i AKR-së dhe deputeti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur dëshirën dhe gatishmërinë e tij për të mbështetur mesfushorin kosovar të Zvicrës, Granit Xhaka, nëse FIFA vendos ta dënojë atë.

Lajmin e ka bërë të ditur në faqen e tij në facebook. 

“Nëse emri Jashari shqetëson FIFA-n apo botën dhe Granit Xhaka dënohet se ka mbajtur pas ndeshjes këtë emër të shenjtë, atë gjobë do ta paguaj personalisht unë, në emër të popullit shqiptar. Këtë ia kam njoftuar sot personalisht edhe Granitit. Tani ecim tutje dhe u urojmë atyre fat të vazhdueshëm kundër Portugalisë”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Xhaka pas përfundimit të ndeshjes Zvicër – Serbi, të cilën Zvicra e fitoi me rezultatin 3:2, festoi duke veshur fanellën e Ardon Jasharit, një prej lojtarëve të skuadrës. Ai tha se nuk ishte provokim për serbët, por një formë për të mbështetur lojtarin e ri. 

 

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arbërori: 04/12/2022 16:22

  Edvin shkjau shqipfolës do e paguan ashtu e tha sot, për shkak të dhimbjes shpirtrore që ka pësuar për humbjen e serbis fashiste

  Përgjigju
  • ana: 04/12/2022 23:36

   O shpellar, Ed Rama brenda 2030-tes ka me e bashku Kosoven me Shqiperine e do e fus ne BE Shqipnine e modhe. Pastaj do largohet nga politika. E mbas 2030 -tes, populli ne shumice ka me votu saliun per tu ngrit nga vorri. hahahahahaha

  • Turi: 04/12/2022 17:56

   Shko mer pallkari ha qofte te shqupi ti.

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij

Kryeministri holandez Mark Rutte pritet të jetë kreu i ardhshëm të NATO-s, Hungaria dhe Sllovakia heqin veton ndaj tij