VIDEO/ Pak para aksidentit, publikohen pamjet e presidentit Raisi duke udhëtuar në helikopter

Televizioni shtetëror iranian ka publikuar pamjet që tregojnë Ebrahim Raisi në një helikopter pak para aksidentit me helikopter, ku edhe humbi jetën. 

Presidenti iranian Raisi, udhëtoi në provincën e Azerbajxhanit Lindor për të marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Digës Qiz Qalasi me Presidentin e Azerbajxhanit.

Siç mund të shihet nga imazhet në këtë video, pjesë të një kantieri të gjatë ndërtimi që përfshin ndërtimin e një korridori rrugor dhe një hekurudhe.


Lajmi kryesor:

Presidenti iranian i zhdukur: Rrëzohet helikopteri me të cilin po udhëtonte! Garda: Aeroplani u lokalizua! Qeveria: Kemi kontaktuar me 2 persona në bord


M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit