Vrau me shpatë një 14 vjeçar dhe plagosi pesë persona, pamje nga sulmi tragjik në Londër (Video)

Janë publikuar pamjet e sulmit tragjik në Londër, ku një 36 vjeçar ka sulmuar një turmë njerëzish me shpatë, duke lënë të vdekur një 14-vjeçar e plagosur pesë të tjerë në një stacion metroje të martën në mëngjes.

Pamjet rrëqethëse të kamerave të sigurisë filmuan vrasësin me shpatë duke ecur nëpër rrugët e periferisë së Londrës përpara se të sulmonte kalimtarët e pafajshëm gjatë një sprove 22-minutëshe. Autori 36-vjeçar u arrestua pas sulmit.

Rrethanat janë duke u hetuar, por nuk besohet të ketë lidhje me “ndonjë akt terrorist”, shkruan BBC. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Parti të re pasi humbi vulën e PD? Lulzim Basha vendos sot fatin e tij politik

Parti të re pasi humbi vulën e PD? Lulzim Basha vendos sot fatin e tij politik