Pamjet mahnitëse nga Shtigjet e Shkallnurit në Durrës, përshkohet lehtësisht në këmbë

Pamjet mahnitëse nga Shtigjet e Shkallnurit në Durrës, përshkohet lehtësisht në këmbë

Shtigjet e Shkallnurit, Durrës

Shtigjet e Shkallnurit, në Rashbull të Durrësit janë kthyer në një atraksion turistik sidomos për të apasionuarit e turizmit të ecjes, çiklizëm malor dhe aventurave në natyrë .

Me një gjatësi prej 10.4 km, terreni kodrinor i Shkallnurit është një nga bukuritë natyrore të bregdetit të Durrësit që mund të përshkrohet lehtësisht edhe në këmbë.

Turistët por edhe vendasit mund t’a shfrytëzojnë peizazhin e mrekullueshëm për piknik dhe kampe.

Afërsia me qytetin e Durrësit e bën këtë zonë lehtësisht të arritshme dhe mund të jetë pjesë e një itinerari mes turizmit të natyrës, ecjes, atij kulturor, detar etj.

Pamjet magjepëse të këtij vendi i ka shpërndarë kryeministri Edi Rama në llogarinë e tij në Facebook.

 

 

Xh.K/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Firmoset marrëveshja me Fondin e Katarit, për sheshin fundor te 'Bulevardi i Ri', Veliaj: Pajë që do t’i mbetet Tiranës! Fokus te puna, që të lëmë gjurmë, jo te zhurma

Firmoset marrëveshja me Fondin e Katarit, për sheshin fundor te 'Bulevardi i Ri', Veliaj: Pajë që do t’i mbetet Tiranës! Fokus te puna, që të lëmë gjurmë, jo te zhurma