Papare, me shumë shije dhe pa kosto nga blogerja e njohur Mirela Andoni

Papare

Përbërësit:

  • 100 gr gjalpë
  • 150 gr djathë i bardhë
  • Bukë e ndenjur e fortë
  • Hudhra
  • Spec i kuq pluhur
  • Nenexhik i thatë
  • Ujë

Përgatitja:

Kaurdisim në tigan gjalpin dhe bukën e copëtuar derisa të marrë ngjyrë, më pas e shuajmë me ujë. Shtojmë thërrime djathi dhe nenexhik, sipas dëshirës e pasurojmë shijen me hudhër të shtypur në havan me piper të zi edhe pak spec të kuq.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Atentati ndaj Trump/ Presidenti Biden konferencë për mediat: Jam i lumtur që është mirë, dhuna nuk ka vend në Shtetet e Bashkuara

Atentati ndaj Trump/ Presidenti Biden konferencë për mediat: Jam i lumtur që është mirë, dhuna nuk ka vend në Shtetet e Bashkuara