Parandalohet një vrasje në
Tiranë, arrestohen 2 persona

Parandalohet një vrasje në<br />Tiranë, arrestohen 2 persona
TIRANË- Një ngjarje kriminale është parandaluar sot në orët e mbrëmjes së kësaj të hënë nga blutë e kryeqytetit. Në rrugën e Kavajës janë arrestuar dy persona pasi kishin kanosur me armë zjarri një të tretë në një lokal.

Pas marrjes së një telefonate blutë e kryeqytetit kanë mbërritur në vengjarje duke bërë të mundur ndalimin e Valment Pelivani, 24 vjeç dhe Bekim Zenollari, 32 vjeç duke u sekuestruar gjithashtu 2 armë zjarri pistoletë, tip TT.

Valment Pelivanit i'u gjet një pistole tip TT e mbushur me fishek gati për qitje ndfërkohë që Bekim Zenollarit, i'u gjet  gjithashtu një armë zjarri, pistoletë TT, ku ky i fundit pretendon se është punonjës policie burgjesh,  si dhe posedonte dy dokumenta policie.

Personi i tretë i vënë nën kanosje ka depozituar një kalëlzim për dy të ndaluarit nga policia e cila po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.Materialet proceduriale do ti referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Dalja e PD-së së Shkodrës përballë Foltores, sinjali më i ri i 14 majit

Ylli Pata: Dalja e PD-së së Shkodrës përballë Foltores, sinjali më i ri i 14 majit