Paraqitjet mbreslënëse me të rinjtë, djali i Rudi Vatës ndiqet nga klubet prestigjioze të Europës

Paraqitjet mbreslënëse me të rinjtë, djali i Rudi Vatës ndiqet nga klubet prestigjioze të Europës

Roco Vata, djali i Rudi Vatës

Roko Vata, djali i legjendës së kombëtares Rudi Vata, ka rënë në sy me paraqitjetet tepër pozitive që po bën tek të rinjtë e Celltic dhe për rrjedhojë në gjurmët e 17 vjeçarit janë vënë disa ekipe me emër në Europë.

Sipas mediave në Irlandë, vendi që Roko prezanton, ai po kërkohet nga klube legjendare si Liverpool, Real Madrid apo Chelsea. Këto ekipe do tentojnë të bindin Celltic-un për Roco-n, i cili para disa ditëve luajti edhe në Champions League për të rinjtë.

Vata gjithashtu ishte pjesë e listës me lojtarët më të mirë që kanë lindur në vitin 2005. Ai ka shënuar 4 gola dhe ka dhuruar një asist në 14 takime që ka zhvilluar këtë sezon në të gjitha kompeticionet.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

200 mësues në Belsh nuk marrin pagesën e transportit prej 3 muajsh: Vijmë nga Elbasani, Drejtoria Arsimore të japë zgjidhje

200 mësues në Belsh nuk marrin pagesën e transportit prej 3 muajsh: Vijmë nga Elbasani, Drejtoria Arsimore të japë zgjidhje