Parku i Liqenit Artificial në shtetrrethim! Njerëzit e 'braktisin' si kurrë më parë (VIDEO-FOTO)

Pas thirrjes së kryeministrit Edi Rama për të eliminuar grumbullimet pranë Liqenit Artificial, dhe pas bllokimit të rrugëve që të çojnë drejt tij si një masë për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, sot kjo zonë është bosh. Gjatë një vëzhgimi pranë Liqenit dallohen vetëm efektivë të policisë që po bëjnë patrullim përgjatë zonës.

Një pamje e pazakontë për këtë vend që është destinacioni i preferuar i shumë qytetarëve që kërkojnë të kalojnë disa momente qetësie.

Por në këtë situatë të jashtëzakonshme Liqeni Artificial sot është kapluar nga heshtja, ku mungojnë hapat e dhjetëra qytetarëve dhe zhurmat e vrapimit. Grumbullimet pranë liqenit janë ndaluar nga qeveria si një masë për të parandaluar përhapjen e COVID-19.

E pavarësisht kësaj situatë nuk mund të themi që qytetarët janë ndërgjegjësuar, pasi forcat e policisë kanë bllokuar të gjitha rrugët që të çojnë drejt liqenit artificial.

E veç kësaj e gjithë zona përreth liqenit vëzhgohet nga policia bashkiake për të shmangur grumbullimet e qytetarëve, të cilët një ditë më parë e shkelën urdhrin e qeverisë dhe shumë persona zgjodhën të kalonin kohën në shoqërinë e njeri-tjetrit pranë liqenit artificial.


Lajmi kryesor:

Koronavirusi/ Dita III e shtetrrethimit, bllokohet qarkullimi i makinave në gjithë Shqipërinë, braktiset Liqeni në Tiranë


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A keni besim se sistemi zgjedhor do të ndryshojë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare?×

Lajmi i fundit

John

'Mos i bjerë të fikët presidentit', Meta publikon sms e diplomatit të huaj