Pas 8 javësh në terapi intensive, Indriti fiton betejën me koronavirusin! I gatshëm të rikthehet në shtëpi

Indriti dhe mjeket e spitalit COVID2

TIRANË - Një tjetër pacient ja ka dalë në betejën kundra koronavirusit.

Indriti ndodhej prej rreth 2 muajsh në terapi intensive në spitalin COVID2 nën kujdesin e mjekëve.

Tashmë ai është në gjendje të mirë shëndetësore dhe është gati të dalë nga spitali.

Këtë e ka bërë të ditur ministrja Ogerta Manastirliu përmes një postimi në Facebook.

Situata e koronavirusit në vend vijon të jetë e vështirë ku në 24 orët e fundit u regjistruan 153 raste të reja ndërsa 5 persona të tjerë ndërruan jetë.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord nëse Shqipëria të përdori edhe vaksinat ruse e kineze përveç vaksinave perendimore?

Komento

Komente

  • LORA: 20/09/2020 15:45

    Lajm i bukur,per cdo njeri qe e mund kete flame dhe kthehet i sheruar ne vatren e vet familjare.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

E rëndë/ Report Tv siguron videon e ekzekutimit të Taulant Beqiraj në Vlorë! 3 persona të përfshirë në atentat, dy dalin e qëllojnë 31-vjeçarin, një i pret në makinë për t'i larguar