Pas Metës, Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill (VIDEO)

Pas presidentit Ilir Meta, edhe kreu i KQZ Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, për shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik

“Me qëllim ushtrimin e të drejtës së votës nga qytetarët, të cilëve në #25Prill2021 u bëhet i pavlefshëm dokumenti i identifikimit biometrik, KQZ i ka kërkuar Ministrisë së Brendshme shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. @PuneteBrendshme”- shkruan Celibashi në tëitter.

( Kliko këtu ) Shkresa e plotë 


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet, Meta si PD e LSI, letër Kuvendit dhe qeverisë për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të ID: 800 mijë qytetarë rrezikojnë të mos votojnë


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)