Pas protestës PD zhvendoset në spitalin e Traumës

Përfaqësuesit e opozitës, pas mbledhjes së organizuar në selinë blu janë nisur drejt spitalit ushtarak për të vizituar sekretarin organizativ të PD Sait Dollapin i cili është dërguar atje për të marrë ndihmën mjekësore.

Më herët në spital kanë qenë edhe Avokati i Popullit Erinda Ballanca dhe dhe ish-deputeti demokrat Bardh Spahia të cilët nuk janë lejuar nga policia të vizitojnë Dollapin.


Lajmi kryesor:

7 orë bomba molotov ndaj institucioneve, Basha: Në mëngjes kërkojmë lirimin e Dollapit! Të hënën sërish protestë (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?×

Lajmi i fundit

John

Vuçiç: Perëndimi të mos mbështesë veprimet e dhunshme të autoriteteve të Kosovës