Pas sherrit për pronat në Kurbin, plagosi me armë shokun me të cilin doli për gjah! Arrestohet 56 vjeçari i shpallur në kërkim

Pas sherrit për pronat në Kurbin, plagosi me armë shokun me të cilin doli për gjah! Arrestohet 56 vjeçari i shpallur në kërkim

Arma e gjahut e sekuestruar

LEZHË- Ka rënë në prangat e policisë, Besnik Selmani, 56 vjeçari i cili është autori i plagosjes së ndodhur në 7 mars të këtij viti në Kurbin.

Sipas njoftimit të policisë, Besnik Selmani u gjet teksa qëndronte i fshehur në një banesë të braktisur në Fushë-Milot.

Selmani qëlloi me armë gjahu ndaj 49 vjeçarit, Besnik Pulaj me të cilin kishte shoqëri dhe kishin dalë për gjah së bashku. Por konflikti mes tyre për pronat dhe bagëtitë degradoi deri në përdorimin e armës dhe për pasojë Pulaj mbeti i plagosur ndërsa autori u largua nga vendi i ngjarjes.

Policia sekuestroi armën e gjahut të përdorur 4 ditë më parë. Ndërsa po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

VIDEO / 3 gola në pjesën e dytë, West Ham mund Fiorentinën në finale dhe fiton Conference League

VIDEO / 3 gola në pjesën e dytë, West Ham mund Fiorentinën në finale dhe fiton Conference League